Cracovia o krok od Mistrzostwa Polski!

Wczoraj odbył się trzeci mecz finałowej rozgrywki o Puchar Polskiej Ligi Hokeja na lodzie. Comarch Cracovia u siebie podejmowała JKH GKS Jastrzębie. Cracovia pewnie wygrała w stosunku cztery do jednego.

Na początku meczu gorąco został powitany Daniel Laszkiewicz, który po wczorajszym meczu, w wyniku zderzenia z rywalem, trafił do szpitala. Oczywiście wczoraj wziął udział w meczu. Cracovia dwie pierwsze bramki zdobyła podczas gry w przewadze. Pierwsza padła z prostopadłego podania Martina Dudasza, a akcję wykończył Sebastian Kowalówka. W międzyczasie Jastrzębie strzeliło gola na wyrównanie. Sprytnym strzałem popisał się Jirzi Zdenek. Drugi gol dla Cracovii padł po rykoszecie, zupełnie przypadkowo. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:1.

Na początku drugiej tercji było dużo akcji z jednej i drugiej strony, ale zabrakło celnych strzałów na bramkę. Po upłynięciu połowy czasu krakowianie oddali inicjatywę gościom. Grali z kontrataku i w 38 minucie udało się zdobyć gola na 3:1. Autorem bramki – Fojtik.

Bramka dobijająca padła pod koniec trzeciej tercji, a strzelił ją Valczak. Krakowianom brakuje już tylko jednego zwycięstwa do Mistrzostwa.